رشد ۲,۶۰۰ درصدی توکن جعلی متامسک؛ ماجرا از چه قرار است؟


 مدتی است که شایعاتی در رابطه با ایردراپ توکن حاکمیتی کیف پول متامسک در فضای توییتر دست‌به‌دست می‌شود. به نظر می‌رسد کلاهبرداران هم از این فرصت سوءاستفاده کرده و تاکنون توانسته‌اند صدها کاربر را در دام خود گرفتار کنند.

متامسک محبوب‌ترین کیف پول غیرامانی برای توکن‌های اتریومی است و نقش مهمی هم در اوج‌گیری برنامه‌های فعال در حوزه امور مالی غیر متمرکز (DiFi)در تابستان ۲۰۲۰ ایفا کرده است.

پس از آنکه یونی سواپ توکن‌های حاکمیتی خود را عرضه کرد، بسیاری از پروژه‌های غیرمتمرکز نیز همین کار را تکرار کردند.

در حال حاضر، کاربران حدس می‌زنند که متامسک قصد دارد یک ایردراپ انجام دهد و ظاهراً بسیاری معتقدند که اسنپ شات (Snapshot) این ایردراپ قرار است در این چند روز باقی‌مانده تا آغاز سال نو میلادی انجام شود.

اسنپ شات ساعت یا تاریخ مشخصی است که موجودی و فعالیت آدرس‌های مرتبط با یک ایردراپ در آن ثبت می‌شود. اگر آدرسی هنگام برگزاری اسنپ شات شرایط شرکت در ایردراپ را داشته باشد، می‌تواند در ادامه سهم خود را از مبلغ تعیین‌شده دریافت کند.

با این حال، تمام این صحبت‌ها فعلاً فقط در حد شایعه و گمانه‌زنی هستند، چراکه متامسک این موضوع را به‌طور رسمی تأیید نکرده است؛ اینجاست که کلاهبرداران وارد صحنه می‌شوند.

شخصی به‌تازگی یک توکن جعلی با نماد «MASK» ایجاد کرده و از روز گذشته هم آن را برای معامله در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ قرار داده است. از بد ماجرا، کاربران خیلی زود این توکن را پیدا کردند. ۳۹۰ آدرس اقدام به خرید توکن جعلی متامسک کرده و حجم معاملات آن را به بیش از ۹ میلیون دلار رساندند. اکنون اما این مقدار به‌شدت کاهش یافته است.

یکی از کاربران توییتر گفته پس از اینکه ارزش کل توکن‌های خریداری‌شده به یک میلیون دلار رسید، مشخص شد که دیگر هیچ کاربری قادر به فروش موجودی خود نیست. کلاهبرداران مانند مرحله تأمین نقدینگی توکن خود که در آن از طریق پلتفرم تورنادو (Tornado.cash) اقدام کرده بودند، احتمالاً برای نقدکردن سرمایه قربانیان هم از همین برنامه استفاده کرده‌اند.

تورنادو برنامه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان در شبکه اتریوم تراکنش ناشناس انجام داد؛ بدون اینکه کسی از آدرس مبدأ تراکنش مطلع شود. گفتنی است تاکنون چندین کاربر این کلاهبرداری را گزارش کرده‌اند.

ارتباط با ما

شرکت:  ایسان

ایمیل:

info@esun.ir

پشتیبانی:

021-88600177

تلفن اداری:

 

021-41325

آدرس : 

تهران - والفجر- خیابان 20 متری گلستان،( خیابان شیراز جنوبی - خیابان زرتشتیان) - گلستان - پلاک3- طبقه سوم واحد 5

 

 

مجوزها